31.10.2017 - 05:26

U18

U18 - Gruppe 1
So, 03.09.17 13:00 Dornbirn : Altenstadt A 2:4 (0:2)
Fr, 08.09.17 20:00 Dornbirn : DSV 4:5 (2:4)
Sa, 09.09.17 13:45 Altach A : Admira 2:2 (0:0)
Sa, 09.09.17 16:00 Altenstadt A : Rankweil 4:3 (3:2)
Sa, 16.09.17 13:45 Admira : Dornbirn 3:0 (1:0)
Sa, 16.09.17 15:00 DSV : Altenstadt A 2:0 (1:0)
So, 17.09.17 09:00 Rankweil : Altach A 2:5 (1:1)
So, 24.09.17 15:00 Altenstadt A : Altach A 1:4 (0:2)
So, 24.09.17 15:30 Dornbirn : Rankweil 3:1 (0:1)
So, 24.09.17 16:00 DSV : Admira 5:0 (3:0)
Fr, 29.09.17 19:00 Altach A : Dornbirn 2:5 (2:2)
Sa, 30.09.17 13:45 Admira : Altenstadt A 4:1 (3:1)
So, 01.10.17 09:00 Rankweil : DSV 0:2 (0:0)
Mi, 04.10.17 19:00 DSV : Altach A 6:1 (3:0)
Fr, 06.10.17 19:00 Altach A : DSV 3:4 (2:1)
So, 08.10.17 09:30 Rankweil : Admira 0:2 (0:1)
So, 08.10.17 14:00 Altenstadt A : Dornbirn 0:2 (0:1)
Sa, 14.10.17 12:45 Admira : Altach A 4:1 (2:0)
Sa, 14.10.17 16:00 DSV : Dornbirn 3:1 (1:1)
So, 15.10.17 15:30 Rankweil : Altenstadt A 5:0 (2:0)
So, 22.10.17 10:30 Dornbirn : Admira 4:2 (1:1)
So, 22.10.17 15:30 Altenstadt A : DSV 5:5 (3:2)
So, 22.10.17 15:45 Altach A : Rankweil 2:5 (0:3)
Do, 26.10.17 10:30 Admira : Rankweil 2:3 (1:0)
Sa, 28.10.17 15:45 Altach A : Altenstadt A 2:0 (1:0)
Di, 31.10.17 19:30 Rankweil : Dornbirn -:- (-:-)
Di, 31.10.17 20:00 Admira : DSV -:- (-:-)
Fr, 03.11.17 19:30 Dornbirn : Altach A -:- (-:-)
Sa, 04.11.17 15:00 DSV : Rankweil -:- (-:-)
So, 05.11.17 14:30 Altenstadt A : Admira -:- (-:-)
U18 - Gruppe 2
Sa, 02.09.17 13:15 Bludenz : Lauterach 1:3 (0:1)
So, 03.09.17 16:30 SG Hofsteig : Feldkirch 3:1 (1:1)
Do, 07.09.17 19:00 Lustenau : Altach B 6:0 (3:0)
Fr, 08.09.17 18:45 Lauterach : SG Hofsteig 2:2 (1:0)
So, 10.09.17 16:00 Altach B : Feldkirch 3:6 (2:2)
So, 10.09.17 16:00 Lustenau : Bludenz 5:0 (2:0)
Fr, 15.09.17 20:00 Feldkirch : Lauterach 2:0 (1:0)
Sa, 16.09.17 14:45 Bludenz : Altach B 1:5 (1:2)
Sa, 16.09.17 16:00 SG Hofsteig : Lustenau 2:3 (1:0)
Sa, 23.09.17 13:30 Lustenau : Feldkirch 0:2 (0:1)
Sa, 23.09.17 13:45 Altach B : Lauterach 0:1 (0:0)
Sa, 23.09.17 14:45 Bludenz : SG Hofsteig 3:2 (0:1)
Sa, 30.09.17 14:00 SG Hofsteig : Altach B 0:2 (0:1)
Sa, 30.09.17 14:45 Lauterach : Lustenau 1:1 (1:0)
So, 01.10.17 14:00 Feldkirch : Bludenz 4:1 (1:0)
Fr, 06.10.17 19:00 Feldkirch : SG Hofsteig 2:1 (2:0)
Sa, 07.10.17 14:45 Lauterach : Bludenz 4:1 (3:1)
Sa, 07.10.17 18:15 Altach B : Lustenau 1:2 (0:1)
Fr, 13.10.17 19:30 Feldkirch : Altach B 1:2 (1:0)
Sa, 14.10.17 15:00 SG Hofsteig : Lauterach 0:6 (0:3)
Sa, 14.10.17 16:00 Bludenz : Lustenau 1:1 (0:0)
Sa, 21.10.17 14:15 Lauterach : Feldkirch 3:0 (1:0)
So, 22.10.17 14:00 Lustenau : SG Hofsteig 3:2 (2:0)
Mi, 25.10.17 19:00 Altach B : Bludenz 1:3 (1:3)
Sa, 28.10.17 12:30 Lauterach : Altach B 4:0 (1:0)
Sa, 28.10.17 15:00 Feldkirch : Lustenau 0:2 (0:2)
So, 29.10.17 14:00 SG Hofsteig : Bludenz 4:1 (3:1)
Fr, 03.11.17 19:00 Lustenau : Lauterach -:- (-:-)
So, 05.11.17 13:15 Bludenz : Feldkirch -:- (-:-)
So, 05.11.17 17:15 Altach B : SG Hofsteig -:- (-:-)
U18 - Gruppe 3
Fr, 01.09.17 19:00 Hard : Hohenems 2:8 (1:4)
So, 03.09.17 14:00 Nenzing : Austria Lustenau 2:8 (1:2)
Sa, 09.09.17 18:00 Hohenems : Nenzing 9:1 (6:0)
So, 10.09.17 11:30 SPG Röthis Sulz : Austria Lustenau 3:1 (1:1)
So, 10.09.17 14:00 FZ Mittelwald : Hard 5:3 (2:0)
So, 17.09.17 10:45 Hard : SPG Röthis Sulz 5:6 (4:2)
So, 17.09.17 12:00 Nenzing : FZ Mittelwald 2:4 (0:2)
So, 17.09.17 16:00 Austria Lustenau : Hohenems 3:1 (2:1)
Sa, 23.09.17 16:00 SPG Röthis Sulz : Hohenems 2:1 (1:0)
So, 24.09.17 11:00 Hard : Nenzing 3:1 (2:1)
So, 24.09.17 16:30 FZ Mittelwald : Austria Lustenau 2:3 (0:2)
Mi, 27.09.17 19:30 FZ Mittelwald : SPG Röthis Sulz 0:2 (0:1)
Sa, 30.09.17 14:45 Hohenems : FZ Mittelwald 2:2 (1:1)
Sa, 30.09.17 18:00 Austria Lustenau : Hard 3:3 (2:1)
So, 01.10.17 16:00 Nenzing : SPG Röthis Sulz 3:9 (0:2)
Sa, 07.10.17 11:00 Hohenems : Hard 0:2 (0:0)
Sa, 07.10.17 16:00 Austria Lustenau : Nenzing 6:0 (3:0)
Sa, 07.10.17 17:00 SPG Röthis Sulz : FZ Mittelwald 2:2 (2:1)
Sa, 14.10.17 13:00 Nenzing : Hohenems 0:10 (0:4)
Sa, 14.10.17 14:00 Austria Lustenau : SPG Röthis Sulz 2:3 (1:1)
So, 15.10.17 15:00 Hard : FZ Mittelwald 6:1 (1:1)
Sa, 21.10.17 13:30 Hohenems : Austria Lustenau 8:3 (4:3)
Sa, 21.10.17 15:00 SPG Röthis Sulz : Hard 4:2 (2:1)
Sa, 21.10.17 16:00 FZ Mittelwald : Nenzing 9:0 (3:0)
Do, 26.10.17 15:00 Nenzing : Hard 0:9 (0:4)
Fr, 27.10.17 19:00 Hohenems : SPG Röthis Sulz 1:2 (1:1)
Sa, 28.10.17 14:00 Austria Lustenau : FZ Mittelwald 6:2 (2:0)
Fr, 03.11.17 18:30 Hard : Austria Lustenau -:- (-:-)
Sa, 04.11.17 14:00 SPG Röthis Sulz : Nenzing -:- (-:-)
Sa, 04.11.17 15:00 FZ Mittelwald : Hohenems -:- (-:-)
U18 - Gruppe 4
Fr, 01.09.17 19:00 Hatlerdorf A : SPG Nüziders/Montafon 4:1 (0:1)
Fr, 08.09.17 19:00 SPG Nüziders/Montafon : SPG Leiblachtal 3:0 (1:0)
So, 10.09.17 13:00 Götzis : SPG Satteins/Schlins 1:2 (1:1)
Di, 12.09.17 19:00 SPG Frastanz/Göfis : Götzis 1:6 (1:4)
Do, 14.09.17 19:30 SPG Leiblachtal : SPG Satteins/Schlins 2:3 (1:1)
Fr, 15.09.17 19:00 Hatlerdorf A : Götzis 4:1 (2:1)
Sa, 16.09.17 13:00 SPG Satteins/Schlins : SPG Nüziders/Montafon 3:5 (1:3)
So, 17.09.17 16:00 SPG Leiblachtal : SPG Frastanz/Göfis 7:2 (3:0)
Fr, 22.09.17 19:00 Hatlerdorf A : SPG Leiblachtal 1:10 (0:5)
Fr, 22.09.17 19:00 Götzis : SPG Nüziders/Montafon 2:2 (0:1)
Sa, 23.09.17 14:00 SPG Frastanz/Göfis : SPG Satteins/Schlins 0:4 (0:1)
Di, 26.09.17 19:00 SPG Frastanz/Göfis : Hatlerdorf A 3:0 (0:0) *
Sa, 30.09.17 12:00 SPG Satteins/Schlins : Hatlerdorf A 4:4 (2:0)
So, 01.10.17 13:00 SPG Nüziders/Montafon : SPG Frastanz/Göfis 5:1 (2:1)
So, 01.10.17 16:00 SPG Leiblachtal : Götzis 1:2 (1:1)
Fr, 06.10.17 19:00 Götzis : SPG Frastanz/Göfis 8:0 (5:0)
Sa, 07.10.17 13:00 SPG Satteins/Schlins : SPG Leiblachtal 3:7 (2:3)
Sa, 07.10.17 14:00 SPG Nüziders/Montafon : Hatlerdorf A 4:2 (1:2)
Fr, 13.10.17 19:00 Hatlerdorf A : SPG Frastanz/Göfis 1:1 (1:0)
Sa, 14.10.17 12:00 SPG Satteins/Schlins : Götzis 3:1 (1:0)
So, 15.10.17 15:00 SPG Leiblachtal : SPG Nüziders/Montafon 0:8 (0:4)
Fr, 20.10.17 19:00 SPG Frastanz/Göfis : SPG Leiblachtal 2:4 (1:3)
Fr, 20.10.17 19:00 Götzis : Hatlerdorf A 5:0 (3:0)
So, 22.10.17 17:15 SPG Nüziders/Montafon : SPG Satteins/Schlins 2:3 (1:2)
Fr, 27.10.17 18:30 SPG Leiblachtal : Hatlerdorf A 7:1 (4:0)
Sa, 28.10.17 13:00 SPG Satteins/Schlins : SPG Frastanz/Göfis 4:2 (3:1)
Sa, 28.10.17 16:00 SPG Nüziders/Montafon : Götzis 3:1 (2:0)
Fr, 03.11.17 19:00 Hatlerdorf A : SPG Satteins/Schlins -:- (-:-)
Sa, 04.11.17 15:00 SPG Frastanz/Göfis : SPG Nüziders/Montafon -:- (-:-)
So, 05.11.17 13:00 Götzis : SPG Leiblachtal -:- (-:-)